Genel

5 Farklı Kahve Demleme Yöntemi

Damla Demleme – Filtre Kahve

demleme sepeti

Öğütülmüş kahve bir demleme sepetine eklenir ve otomatik bir kahve makinesine yerleştirilir. Yerçekimi, suyu telveden geçirmek için kullanılır ve bu da geleneksel bir fincan kahve ile sonuçlanır.

Drip Over – V60

V60 Drip Over

Bu demleme tarzı, kaynar suyun bir filtre içerisine eklenen kahve telvesinden yavaşça dökülmesiyle elde edilir. Kahve daha sonra tek bir fincana damlayarak güçlü bir demleme sağlar.

V60 adı, demlerken kullanılan aletin 60 derece açılı v harifne benzemesinden gelir. Yukarıdaki resimde görebilirsiniz.

Soğuk Demleme

Bu yöntem için, iri öğütülmüş kahve, oda sıcaklığında suya konur ve uzun bir süre demlenmeye bırakılır. Bu, daha az acı, yüksek oranda kafeinli bir demleme ile sonuçlanır. Starbuck ile yaygınlaşan bu tarz, starbucks’ın yönlendirmesinden ziyade kışında içilebilir.

Espresso

Manuel Espresso Makinesi

Bir espresso demlemek için, bir espresso veya cappuccino makinesine ihtiyacınız olacak. Bu makineler, koyu kavrulmuş ince öğütülmüş kahve çekirdekleri içeren bir filtreden basınçlı sıcak suyu geçirerek kahve demler. Suyun kuvveti, oldukça konsantre bir kahve üretir.

Bu, kahveli içeceklerde kullanılan kahveyi üretmek için en yaygın yöntemdir.

https://www.lapavoni.com/en/ resimdeki makineyi soranlar için la pavoni iyi bir kahve makinesi üreticisidir.

Ristretto

Espresso ile aynı yöntem ile demlenen ristretto: basınçlı su, kahve telvesinden geçirilir. Ancak, espressoda kullanılan su miktarının yarısını kullanırsınız. Daha kısa demleme döngüsü, daha konsantre ve daha koyu bir espresso oluşturur. Espressodan daha az kafeinli ama tat olarak daha yoğun olacaktır.

90 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.